buy prednisone

Wśród poznańskich zabytków, jednym z najbardziej rozpoznawalnych jest kamienica Haase i Wagnera, położona przy ulicy Świętego Marcina 69. Nieruchomość ta została zbudowana w 1902 roku. Swoją obecną nazwę zawdzięcza pierwszym właścicielom: kupcowi Gustawowi Haase i redaktorowi Georgowi Wagnerowi. Kamienica jest doskonale utrzymana, a jej ostateczny wygląd podkreśliła renowacja przeprowadzona w latach 1998-1999. Na elewacji obserwujemy bogatą ornamentykę, która doskonale oddaje styl secesyjny. Każdy spostrzegawczy obserwtor ujrzy na kamienicy: lokomotywę, statek oraz gęsi. Styl secesyjny można podziwiać spoglądając na wspaniałe balkony oraz bramę wejściową do kamienicy.

Po lewej stronie (z perspektywy obserwatora) usytuowana jest kamienica, w której prosperuje hotel NH Poznań. Kamienica ta została zbudowana w roku 1910. Głównymi inwetorami byli Haase i Wagner. Architektura budynku również nawiązuje do stylu secesyjnego. Na szczególną uwagę zasługują ażurowe lampiony i wykusze zupełnie nietypowe dla secesji.

Kilka kroków dalej, na ulicy Mielżyńskiego 21 ujrzymy kamienicę Posener Bauhütte. Architektura tego budynku przypomina pomieszanie stylu gotyckiego z renesansowym. Na niej również można dostrzec ornamenty, ale jest ich zdecydowanie mniej niż na kamienicy Haase i Wagnera. Wewnątrz urządzono piękną Salę Rycerską.
Poznań posiada wiele tego typu zabytków. Niektóre z nich miasto wystawiło na sprzedaż. Zabytkowe kamienice mają swój niepowtarzalny klimat, więc do zakupu w nich mieszkania Poznań zachęca poprzez niskie ceny. Kamienice, które wymagają pilnego remontu wystawiane są na sprzedaż ze szczególnie niską ceną. W ten sposób za 2,5 mln zł można kupić zabytkową kamienicę przy ulicy Działyńskich 3. Dzięki sprzedaży miasto chce zabytkom dać szansę na remont i powstanie nowych mieszkań. Dzięki temu, już niedługo, każdy będzie mógł kupić lokum w zabytkowej kamienicy przy ulicy Wieniawskiego 21/23. Na razie pozostaje nam podziwianie elewacji wspominanych, zabytkowych kamienic.