buy prednisone

Ulica Półwiejska.

Jedna z najbardziej uczęszczanych, ale i najchętniej odwiedzanych przez turystów ulic w centrum Poznania. Sama nazwa wywodzi się od nazwy wsi (Półwieś), która jeszcze w czasach Średniowiecza znajdowała się na terenach, gdzie obecnie rozciąga się Półwiejska. Z biegiem czasu zaczęto budować tu wysokie kamienice, coraz więcej ludzi zaczęło osiedlać się na tych terenach. Dlatego teraźniejszy wygląd i przeznaczenie nijak ma się do historii tego miejsca, jedyne co łączy ulicę Półwiejską z Półwsią to tylko i wyłącznie nazwa.

Rozciąga się ona między dwoma centrami handlowymi: Stary Browar (został uznany przez organizację ICSC za najlepsze centrum handlowe średniej wielkości na świecie w roku 2005) i Kupiec Poznański, które równocześnie wyznaczają początek i koniec owego deptaka. Mimo, że w Poznaniu jest wiele, mniejszych bądź większych ulic, to właśnie Półwiejska ma w sobie coś, co przyciąga nie tylko polskich, ale również zagranicznych turystów.

Ulica Półwiejska w PoznaniuUlica Półwiejska w Poznaniu

Połączenie markowych sklepów, galerii handlowych czy dużych restauracji, z tymi nieco mniejszymi, może trochę bardziej kameralnymi, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie sprawia, że spotkać możemy tu całą gamę ciekawych osób, niezależnie od wieku, płci czy pozycji społecznej.
Na szczęście ulica ta nie kojarzy się tylko ze sklepami, czy miejscem gdzie można zjeść obiad, bądź przekąsić coś w pośpiechu. Jeśli tylko mamy ochotę możemy odwiedzić znajdujące się niedaleko kino czy podziwiać pomniki usytuowane na Placu Wiosny Ludów – Pomnik Starego Marycha, a także Pomnik Hipolita Cegielskiego. Znajdziemy tu również zabytkowy kościół Św. Piotra, a w nagłych przypadkach możemy udać się do niedaleko położonego szpitala.

Półwiejska to nie tylko sklepy, restauracje czy tłok i gwar w godzinach popołudniowych. W nocy przybiera ona inną formę, jest swego rodzaju ścieżką, która może zaprowadzić nas do wielu kafejek, dyskotek czy po prostu jest świetnym miejscem by wyjść na spacer o wieczornej porze.

Ulica Półwiejska w PoznaniuUlica Półwiejska w PoznaniuUlica Półwiejska w Poznaniu

Poznaj inne atrakcje Poznania:
Stary Browar
Zoo w Poznaniu
Stadion w Poznaniu
Jezioro Malta
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Ogród botaniczny w Poznaniu
Arena w Poznaniu
Lotnisko w Poznaniu