zoloft pills

Stadion w Poznaniu.

Znajduje się przy ulicy Bułgarskiej 17, jest własnością miasta Poznań, przez co swoje mecze mogą rozgrywać tu zarówno Lech Poznań, jak i Warta Poznań. Będzie on jednym z czterech polskich obiektów, na których rozgrywane będą spotkania Mistrzostw Europy w 2012 roku.

Stadion Miejski w Poznaniu, jak większość budowanych w czasach PRL-u obiektów piłkarskich, został zaprojektowany na kształt podkowy z nasypów ziemnych. Budowa rozpoczęła się w roku 1968, a pierwsze oficjalne spotkanie rozegrano 12 lat później. Z biegiem czasu stadion przeszedł liczne prace modernizacyjne, a te najważniejsze rozpoczęły w 2002 roku.
Rozpoczęto od dobudowy brakującej trybuny, która uzupełniła i połączyła istniejącą już ‘podkowę’. Był to pierwszy etap rozbudowy stadionu. Sukcesywnie modernizowano pozostałe trybuny, co zwiększało ilość miejsc, ale również podnosiło komfort oglądania różnego rodzaju wydarzeń, które miały miejsce na Bułgarskiej.

Stadion w PoznaniuStadion w PoznaniuStadion w Poznaniu

Po otrzymaniu przez Polskę i Ukrainę organizacji Mistrzostw Europy w 2012 roku, koncepcja nieco się zmieniła. Zdecydowano się na zadaszenie wszystkich czterech trybun, a dach tworzą różnego rodzaju kratownice podtrzymujące całą konstrukcję. Zwiększenie również ilość miejsc tak, by spełniały one wymagania UEFA na zbliżający się wielkimi krokami turniej. W ostateczności trybuna północna, jak i trybuny wzdłuż boiska posiadają po 2 poziomy (obie dłuższe trybuny są zdecydowanie wyższe od bocznej), zaś trybuna południowa o jeden poziom więcej.

Cała modernizacja pochłonęła ponad 700 mln zł, a inauguracja sportowa miała miejsce 30 września 2010 (mecz Lech Poznań – Red Bull Salzburg). 10 dni wcześniej, czyli 20 września odbyło się oficjalne otwarcie stadionu – koncert Stinga. Obiekt może aktualnie pomieścić ponad 41 tyś. widzów, posiada 510 miejsc VIP (w tym 30 super-VIP), ponad 1000 klasy biznes, oraz 266 miejsc dla osób niepełnosprawnych.

Stadion w PoznaniuStadion w PoznaniuStadion w Poznaniu

Poznaj inne atrakcje Poznania:
Stary Browar
Zoo w Poznaniu
Jezioro Malta
Ulica Półwiejska w Poznaniu
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Ogród botaniczny w Poznaniu
Arena w Poznaniu
Lotnisko w Poznaniu