buy prednisone

Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Sam pomysł zorganizowania targów powstał już w 1917 roku, a wzorować się one miały na Targach Lipskich. I Targ Poznański (ówczesna nazwa MTP) odbył się 4 lata później, czyli w 1921 roku, a kolejne cztery trzeba było czekać, by w Wielkopolsce pojawiły się również firmy zagraniczne, m.in. z Czechosłowacji, Niemiec, Francji czy Szwajcarii.

Międzynarodowe Targi Poznańskie odwiedzane są co roku przez blisko milion osób, oferują one swoim ‘klientom’ nie tylko wystawy, ale również kongresy czy konferencje. Nie ograniczają się do jednej czy dwóch dziedzin, gdyż mamy tu do czynienia zarówno z targami z branży budowlanej, drzewnej, jak i hodowli zwierząt czy wyrobów spożywczych. Nie zabraknie też stoisk i różnego rodzaju spotkań dla miłośników zagadnień logistycznych, mechanizacji rolnictwa, maszyn budowlanych czy mebli.

Całość sprawia, że Poznań widnieje (jako jedyne miasto w Polsce) w międzynarodowym rankingu miast targowych AUMA. Same targi zaś, są jednymi z najstarszych na Starym Kontynencie, a pod względem wielkości drugimi w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Oczywiście wobec tych danych, nie mają sobie równych wśród targów organizowanych w Polsce. Posiadają prawie połowę udziałów rynku targowego w naszym kraju, kapitał rzędu 50 mln zł, zaś roczny dochód przekracza 20 mln zł. Wszystkie te liczby z roku na rok sukcesywnie rosną, co świadczy o stopniowym rozwoju poznańskich targów.

Ze względu na położenie geograficzne MTP, można by rzec, że są one jednymi z najchętniej odwiedzanych w Europie. Poznań posiada bardzo dobre połączenie kolejowe nie tylko z polskimi, ale także zagranicznymi miastami. Fakt, że w niedalekiej odległości znajduje się port lotniczy (6 km), a żeby dotrzeć do dworca PKP musimy zrobić sobie 5-minutowy spacer, sprawia, że lokalizacja targów idealnie wkomponowała się w ciągły rozwój tego przedsięwzięcia.

Międzynarodowe Targi PoznańskieMiędzynarodowe Targi Poznańskie

Poznaj inne atrakcje Poznania:
Stary Browar
Zoo w Poznaniu
Stadion w Poznaniu
Jezioro Malta
Ulica Półwiejska w Poznaniu
Ogród botaniczny w Poznaniu
Arena w Poznaniu
Lotnisko w Poznaniu