zithromax online

Malta Poznań.

Znajdująca się na północnym brzegu Jeziora Maltańskiego część Poznania, z która kojarzy się głównie znany na całym świecie i jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu – tor regatowy Malta.

Tereny te stanowią jedną z większych atrakcji turystycznych w regionie, jest to ośrodek rekreacyjny umożliwiający spędzenie wolnego czasu w sposób niecodzienny, a przede wszystkim bardzo często aktywny. Jezioro Maltańskie zajmuje sporą część obszaru Malty, powstało ono poprzez spiętrzenie wód Cybiny i jest jeziorem sztucznym. To na nim odbywają się największe regaty w naszym kraju, w Europie, a także na świecie.

Wschodnia część tych terenów zagospodarowana została dla różnego rodzaju zwierząt, a mianowicie zostało stworzone tam w 1974 roku ZOO. Na brzegu jeziora możemy podziwiać m.in.:

  • Fontannę na Malcie,
  • Kopiec Wolności,
  • Białą Górę,
  • Termy Maltańskie,
  • ośrodek Malta Ski

Malta PoznańMalta Poznań

Wszystko skupia się wokół jeziora, a ono samo jest jakby centrum całej Malty. Tor regatowy to wizytówka nie tylko miasta Poznań, ale również całego regionu, a nawet kraju. W ostatnich latach odbywały się tu mistrzostwa świata seniorów zarówno w wioślarstwie jak i kajakarstwie. Na przestrzeni 10 lat przeprowadzono blisko 30 zawodów rangi mistrzowskiej, w tym na skalę międzynarodową. Pierwsze odbyły się w roku 1990 i były to Mistrzostwa Świata w kajakarstwie. Od tamtej pory tor sukcesywnie zwiększa swoje standardy i dostosowuje je do zmieniających się wymogów.

Ale Malta to nie tylko znany na całym świecie tor, to również miejsca, gdzie ludzie chętnie uczęszczają na co dzień. W lecie atrakcji nie powinno nam zabraknąć, gdyż znajduje się tu sezonowe kino letnie. Zaś gdy pogoda pogorszy się, możemy skorzystać z oferty m.in. sztucznego lodowiska lub toru saneczkowego. Wszystko to sprawia, że na Malcie nie można się nudzić, każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od pogody, wieku czy zamiłowania do sportów wodnych.

Poznaj inne atrakcje Poznania:
Stary Browar
Zoo w Poznaniu
Stadion w Poznaniu
Ulica Półwiejska w Poznaniu
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Ogród botaniczny w Poznaniu
Arena w Poznaniu
Lotnisko w Poznaniu