buy prednisone

Lotnisko Poznań – Ławica im. Henryka Wieniawskiego.

Istniejące od 1913 roku (w początkowej fazie jako niemieckie lotnisko wojskowe) jedno z najstarszych w Polsce. Znajduje się w odległości 7 km od centrum miasta w bezpośrednim sąsiedztwie ważnych punktów, takich jak Dworzec PKP czy Międzynarodowe Targi Poznańskie. Jest usytuowane w pobliżu trasy wylotowej w kierunku Warszawy i Berlina.

Właśnie ze względu na lokalizację, położenie geograficzne oraz prężnie rozwijającą się gospodarkę regionu z roku na rok obsługuje ono coraz większą ilość pasażerów, która w 2011 roku osiągnęła prawie 1,5 miliona. Miejsca pod tym względem ustępuje jedynie pięciu większym portom lotniczym w naszym kraju. W ostatnim czasie największy wzrost liczby podróżnych przypada na lata 2005/2006 oraz 2007/2008, gdzie zwiększyła się ona o ponad 50%. Natomiast ilość operacji lotniczych utrzymuje się stosunkowo na tym samym poziomie.

Lotnisko posiada połączenie z centrum miasta poprzez komunikację miejską. Pasażerowie mają do dyspozycji 4 linie autobusowe, w tym jedną pospieszną. Przystanki znajdują się tuż przy istniejącym terminalu, a dla tych bardziej wymagających, bądź lekko spóźnionych podróżnych, czekają taksówki. Możemy również wypożyczyć samochód w istniejącej na terenie portu wypożyczalni aut. Droga do centrum nie powinna zabrać nam więcej niż 15 minut.

Dla osób chcących dostać się na lotnisko własnym środkiem transportu czeka parking podzielony na dwie strefy. Strefa A – parking płatny strzeżony (gdzie za pierwszą godzinę płacimy 5zł, natomiast każda kolejna jest tańsza) oraz strefa B, gdzie pierwsze 15 minut jest bezpłatne, natomiast kolejne są już dużo droższe (6zł za każdy kwadrans).

Poznańskie lotnisko posiada pas o długości 2504m. Terminal oferuje podróżnym wiele udogodnień, począwszy od 4 znajdujących się na terenie budynku biur turystycznych, poprzez aptekę, kawiarnie internetowe, punkty gastronomiczne czy kioski, a skończywszy na bardzo przydatnym – punkcie wymiany walut, czyli tzw. ‘kantorze’.

 

Poznaj inne atrakcje Poznania:
Stary Browar
Zoo w Poznaniu
Stadion w Poznaniu
Jezioro Malta
Ulica Półwiejska w Poznaniu
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Ogród botaniczny w Poznaniu
Arena w Poznaniu