zithromax online

Arena Poznań.

Znajdująca się w Parku Kasprowicza, oddana do użytku 28 czerwca 1978 roku, hala widowiskowo-sportowa. Posiadający 4200 miejsc stałych (z możliwością dostawienie kolejnych 3000) obiekt był za czasów swojej świetności jednym z najnowocześniejszych w Polsce. I mimo że od jakiegoś czasu prowadzona jest dyskusja na temat jego modernizacji, nadal jej kształt, geometria i sposób wykonania zasługuje na uznanie.

Wygląd hali wzorowany był w pewnym sensie na Małym Pałacu Sportowym, który powstał w Rzymie w roku 1958. Podstawą całego obiektu jest koło, a nad całością góruje dach przypominający falującą półkulę. Kopuła, ale z elementami urozmaicającymi jej wygląd. Można to trochę porównać do korony borowika, bądź innego, jadalnego oczywiście, grzyba (zakładając, że jest on stosunkowo mniejszy). Wysoka na 28 m i o powierzchni 6200 m kopuła całkowicie oddaje myśl architektoniczną jej projektanta Jerzego Turzenieckiego.

Sama arena to powierzchnia 1625 m i średnica 44,5 m (cały obiekt to 100 m średnicy). Wszystko otaczają trybuny zajmujące blisko 1800 m. Wokół obiektu z biegiem czasu wybudowano parkingi czekające na spragnionych wrażeń odwiedzających to miejsce. Pierwszy z nich pomieścić może 175 samochodów osobowych, drugi zaś o 50 więcej, a także 16 autobusów.

Na poznańskiej Arenie, mimo że nie jest ona już najnowocześniejszą, nadal odbywa się mnóstwo przedsięwzięć. Począwszy od wydarzeń sportowych, poprzez koncerty, przedstawienia i seanse filmowe. Wszystko oczywiście zaopatrzone jest w miejsca niezbędne na tego typu imprezach, czyli bufet i kawiarnie oraz niezbędne dla głównych aktorów widowiska szatnie, garderoby i sauny.

W ostatnim czasie w Arenie miało miejsce wiele ciekawych wydarzeń. W roku 2009 gościła ona najlepszych koszykarzy Europy podczas mistrzostw Starego Kontynentu. Co roku odbywają się tu również rozgrywki Ligi Światowej siatkarzy.

Arena PoznańArena Poznań

Poznaj inne atrakcje Poznania:
Stary Browar
Zoo w Poznaniu
Stadion w Poznaniu
Jezioro Malta
Ulica Półwiejska w Poznaniu
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Ogród botaniczny w Poznaniu
Lotnisko w Poznaniu